У Варшаві почалися переговори урядів України та Польщі

Українська делегація прибула до Варшави на міжурядові консультації, 28 березня 2024 року

У Варшаві в канцелярії премʼєра почалися польсько-українські міжурядові консультації. До будинку уряду щойно прибула українська делегація на чолі з українським премʼєром Денисом Шмигалем.

Також у консультаціях беруть участь віцепремʼєр-міністр України Ірина Верещук, міністр аграрної політики Микола Сольський.

На зустрічі обговорять низку питань, зокрема, щодо блокади кордону і протесту фермерів. Також говоритимуть про подальшу підтримку України та історичні питання.

Біля будинку уряду вже відбулася церемонія вітання, зараз триває зустріч премʼєрів тет-а-тет. Далі спільне фото і початок пленарної сесії. Після консультацій премʼєри вийдуть до журналістів на спільний брифінг.

Напередодні посли країн-членів Євросоюзу домовилися про подовження лібералізації торгівлі з Україною на умовах, що квоти й мита запроваджуватимуть з огляду на обсяги імпорту не лише у 2022 й 2023 роках, а і другому півріччі 2021-го. Це компромісна угода із, зокрема, Францією та Польщею, які вимагали включити до розрахунків увесь 2021 рік. Бельгійське головування в Євросоюзі зазначило, що ця домовленість забезпечує «збалансований підхід між підтримкою України та захистом сільськогосподарських ринків ЄС». Це рішення послів ЄС ще має схвалити Європарламент.

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

20 березня польські протестувальники вийшли на загальнонаціональний страйк. Акції аграріїв відбувалися у майже 600 місцях і в них брали участь приблизно 70 тисяч людей.

Читайте також – Боррель: кордони між Україною та ЄС мають бути відкриті «для військових і цивільних цілей»

Від лютого за час протесту польських фермерів сталися щонайменше чотири випадки розсипання українського збіжжя.

Форум

Wiki
Newsletter