Bloomberg: Німеччина прискорить закупівлю зброї на тлі нападу Росії на Україну

Читать на русском

Bloomberg: Німеччина прискорить закупівлю зброї на тлі нападу Росії на Україну

Bloomberg: Німеччина прискорить закупівлю зброї на тлі нападу Росії на Україну

Німеччина планує прискорити закупівлю зброї та більш визначено підходити до планування великих контрактів на озброєння. Таким чином ФРН прагне адаптувати роботу своєї оборонної промисловості після повномасштабного вторгнення Росії до України.

Про це повідомив міністр економіки Німеччини Роберт Габек після зустрічі з представниками німецьких виробників зброї, постачальників і технологічних компаній, передає Bloomberg. ФРН необхідно забезпечити нарощування виробництва товарів, що підвищують можливості країни забезпечувати свою безпеку, зазначив він.

Це необхідно зробити, зважаючи на "загрозливий фон" з боку Росії.

"Ситуація щодо глобальної загрози змінилася, і не розмірковувати про це було б наївно", – додав Габек.

Напад РФ на Україну 24 лютого 2022 року змусив Німеччину переглянути свій підхід до оборони та збільшити витрати на неї. Берлін є другим найбільшим партнером Києва після США як у фінансовому, так і у військовому плані. ФРН вже надала Україні допомоги на 28 мільярдів євро.

Уряд Німеччини створив спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро для модернізації німецьких військ, і 80% цієї суми уже закладено в бюджет. Габек заявив, що працює над альтернативними фондами, аби німецькі компанії могли планувати більші замовлення на зброю.

Він додав, що процеси схвалення закупівель зброї часто надто тривалі і їх необхідно прискорити. Правила щодо товарів подвійного призначення, які можуть використовуватися як у військових, так і в цивільних цілях, також будуть переглянуті, запевнив міністр економіки.

Wiki
Newsletter