У Гаазі підписали декларацію, що підтримує створення трибуналу для РФ та заморожування російських активів

У Гаазі підписали декларацію, що підтримує створення трибуналу для РФ та заморожування російських активів

На конференції "Відновлення справедливості для України", що проходила в Гаазі, 44 держави підписали політичну декларацію, де висловлюють підтримку створенню спецтрибуналу для РФ та використання заморожених активів РФ на користь України

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Цензор".

Загалом у конференції брали участь 57 країн. З них підсумковий документ підписали: Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Британія і США.

У декларації країни засуджують агресію Росії проти України як кричуще порушення міжнародного правопорядку і нагадують про рішення суду ООН ще від 16 березня 2022 року, яким Росію зобов’язали припинити бойові дії. Вони висловлюються за посилення спільних зусиль для забезпечення належного розслідування та відповідальності за усі порушення міжнародного права, скоєні під час війни Росії проти України, включно зі злочином агресії. В документі йдеться, що країни "залишаються відданими створенню спеціального трибуналу для розслідування та судового переслідування злочину агресії проти України". Також підписанти привітали пропозицію Нідерландів прийняти такий спецтрибунал. Крім того, країни запевняють, що суверенні активи РФ у їхній юрисдикції залишаться замороженими, доки Росія не припинить агресію проти України і не компенсує завдані збитки.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що ще два роки тому ідею створення спецтрибуналу "всі категорично відкидали", а рік тому, за його словами, здавалося, що робота над ним "загрузла у суперечках між державами". Однак тепер Кулеба впевнений, що країни зможуть знайти "всі необхідні рішення та втілити трибунал у життя".

Нам потрібно зробити ще один поштовх, щоб це зробити,

— наголосив Голова МЗС.

Нагадаймо, що чисельність населення України до 2041 року може скоротитися до 28,9 млн осіб, вважають в Інституті демографії та проблем якості життя НАН України.

Wiki
Newsletter