У Києві з одного району за місяць у середньому мобілізують 100 осіб, – військовий

Read in English

У Києві з одного району за місяць у середньому мобілізують 100 осіб, – військовий

У Києві з одного району за місяць у середньому мобілізують 100 осіб, – військовий

Таку цифру у розмові з журналістом Юрієм Бутусовим навів командир штурмового батальйону ЗСУ.

У Києві є 10 районів. Тобто, виходячи із названої цифри, за місяць у столиці мобілізують близько 1000 осіб.

У серпні 2023 року мер Кличко оцінив населення Києва у 3,2 млн осіб. Навряд чи з того часу воно зменшилося (скоріше збільшилося з урахуванням припливу біженців).

Населення всієї підконтрольної Україні території Мінсоцполітики оцінює у 31,5 млн осіб. Таким чином, якщо перенести частку мобілізованих у Києві на всю країну, виходить близько 10 000 осіб на місяць.

Але, на поширену думку, частка мобілізованих від загальної кількості жителів у Києві нижча, ніж у провінції, а у великих містах – нижча, ніж у селах та невеликих містах. Але навряд чи різниця більш ніж дворазова. Тому можна припустити, що кількість мобілізованих в Україні знаходиться в межах від 10 до 20 тисяч на місяць.

Чи багато це чи мало? Порівняємо з поповненням армії РФ. За офіційними даними, з початку року контракт для участі у війні в Україні щомісяця підписує понад 30 тисяч росіян. Щоправда, частина експертів ставить цю цифру під сумнів, вважаючи, що її завищено. Але навіть якщо виходити з її достовірності, вона не забезпечує росіянам наростаючої тотальної переваги в живій силі над українською армією, а лише підтримує відносно невелику чисельну перевагу. Особливо з урахуванням того, що армія РФ зараз наступає, а під час наступу втрати вищі, ніж під час оборони. Тому незрозуміло, яким чином РФ зможе створити резерви для великомасштабного наступу у травні-червні, про який зараз усі в Україні говорять. Хіба що, якщо під час мобілізації у 2022 році було призвано на службу не 300 тисяч, як заявлялося офіційно, а мільйон росіян. Із яких 300-400 тисяч відправили на фронт, а ще 600-700 тисяч тримають у резерві.

11.04.2024 — різне qkxiqdxiqdeihrant

Wiki
Newsletter