Макрон пояснив, що Євросоюз робитиме у разі подальшої затримки допомоги від США

Макрон пояснив, що Євросоюз робитиме у разі подальшої затримки допомоги від США

Макрон пояснив , що Євросоюз робитиме у разі подальшої затримки допомоги від США

Якщо США не виділять нове фінансування Україні, то Європі потрібно буде "мобілізуватись" для підтримки країни. Європейському Союзу, ймовірно, доведеться надати Києву більш ніж 50 млрд євро, затверджених за програмою Ukraine Facility.

Як передає BFMTV, про це сказав президент Франції Еммануель Макрон у четвер, 11 квітня. Французький лідер зазначив, що ЄС буде змушений будувати нові фінансові інструменти, адже не може залишити Україну.

"У цьому суть того, про що я говорив у лютому минулого року: ми, європейці, маємо робити більше і швидше. Але якщо американського фінансування немає, то ми, європейці, маємо мобілізуватися і, як європейці, знайти нові фінансові рішення", – наголосив він.

Президент Франції зазначив, що "покинути" Україну ЄС не може, оскільки йдеться про безпеку самої Європи.

"Ми не можемо покинути Україну. Тому що Україна – це за 1500 кілометрів звідси. Тобто це наша особиста безпека, це можливість для Європи бути у мирі", – наголосив глава держави.

Макрон додав, що Париж пліч-о-пліч з Берліном працює над пошуком нових способів фінансування України.

"У нас була можливість забезпечити перше фінансування, європейський платіжний механізм, бюджетну допомогу, тобто 50 млрд євро, про які ми вирішили у лютому для України, але, можливо, нам доведеться зробити більше, якщо американської допомоги не буде", – наголосив він.

Wiki
Newsletter