У Євросоюзі заморозили 37 млрд євро приватних та 208 млрд євро державних активів РФ,

активи,заморожені

У Європейському Союзі наразі заморожено 37 млрд євро приватних та 208 млрд євро державних коштів РФ. ЄС опрацьовує питання, як їх можна використати для відшкодування збитків, завданих російською агресією.

Про це заявив єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс під час підсумкового брифінгуза результатами міжнародної конференції "Відновлення справедливості для України" в Гаазі, передає Укрінформ.

"Ми продовжимо працювати над питанням фінансування репарацій, тому що важливо, щоб Росія заплатила за відшкодування збитків. І ми працюємо над цим в усіх наших дискусіях, які ми ведемо щодо російських активів, приватних чи державних. У нас в Європі є 37 млрд приватних активів, а також понад 200-208 млрд державних активів", – сказав він.

Окремо Рейндерс сподівається на "швидке ухвалення нещодавніх пропозицій щодо використання надходжень від знерухомлених російських активів" для потреб України у її боротьбі з російським агресором. За його оцінкою, ці надходження можуть становити близько 2-3 млрд євро на рік.

Єврокомісар наголосив, що із запуском подання заяв до Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, "українські громадяни, які зазнали порушення прав людини або стали жертвами серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, стають на крок ближчими до репарацій".

"І цей реєстр є першим кроком, тому що тепер нам треба рухатися до Комісії з питань відшкодування збитків, на підтримку якої сьогодні висловилося багато учасників", – сказав він.

Як повідомлялося, 2 квітня у Гаазі оголосили про запуск подання заяв до Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України.

Автор: Юлiя Недашківська

Wiki
Newsletter