Україна могла побудувати свій перший "безпілотний бойовий корабель", – Forbes

Україна могла побудувати свій перший

Україна могла побудувати свій перший "безпілотний бойовий корабель", – Forbes

Така зброя могла б топити кораблі та, можливо, руйнувати прольоти сталебетонних мостів.

Як пише Forbes, українські малі безпілотні катери, начинені вибухівкою, стали одним з основних засобів у боротьбі з Чорноморським флотом Росії. Ними було вражено чимало російських кораблів. Останнім з них був ракетний корвет "Сергій Котов", атакований біля порту Феодосія на південному сході Криму 5 березня.

Якщо в цих дронах є недолік, то це, можливо, їхні боєголовки. Їхня вага становить 400 чи 500 фунтів (180 – 220 кг), і зазвичай це занадто мало для того, щоб один безпілотний катер міг потопити ворожий корабель. Через це такі катери атакують зграями, а оператори намагаються завдавати по цілях кількох ударів.

Цілком можливо, що українці мають на меті представити безпілотний катер з більшою стандартною боєголовкою: 1100-фунтовий монстр (близько 500 кг), як повідомляється, взятий зі знятої з експлуатації протикорабельної ракети Styx.

"Якщо це так, українські оператори безпілотних човнів можуть мати новий клас зброї – такої, яка могла б топити кораблі та, можливо, також руйнувати прольоти сталебетонних мостів, таких як стратегічний Керченський міст, що з’єднує Росію з окупованим Кримом. Перші докази можливої появи нового катера з’явилися минулого тижня, коли румунські чиновники виявили перекинутий надувний човен з жорстким корпусом у Чорному морі поблизу Тузли", – йдеться у матеріалі

Румунська берегова охорона відбуксирувала затонулий обʼєкт до порту Констанца, де його оглянули урядові експерти. За даними румунських ЗМІ, корабель був оснащений радіоперешкодами. Поруч також було знайдено вибуховий пристрій – ймовірно, боєголовку.

"Дивно, але на фотографіях покинутого безпілотного надводного апарату, схоже, зображена боєголовка, яка все ще прикріплена до носа судна. Ми не знаємо напевно, кому належить дрон і як він опинився в румунських водах. Морський експерт Х.І. Саттон зробив висновок, що сам корпус є модифікацією пошуково-рятувального катера американського виробництва, копії якого Україна отримала як допомогу. А масивна боєголовка походить від старої протикорабельної ракети Styx, яку колись мав український флот", – пише видання.

Якщо Саттон правий щодо технічних деталей і апарат дійсно є українським, то, можливо, українці намагаються додати до свого флоту безпілотних катерів справжній безпілотний бойовий корабель – морський дрон із серйозною вогневою міццю.

Wiki
Newsletter