Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі

За позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області суд зобов’язав Київську митрополію УПЦ МП повернути в державну власність об’єкт культурної спадщини національного значення – Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Успенський собор – стародавній храм часів Київської Русі, побудований у 1144 році князем Всеволодом Ольговичем.

Встановлено, що виконавчий комітет Канівської міської ради у 2003 році надав дозвіл Українській Православній Церкві МП оформити право власності на пам’ятку археології. У подальшому це стало підставою для реєстрації права колективної власності.

Прокурори у суді довели незаконність передачі будівлі Успенського собору. Адже законодавством встановлено пряму заборону відчуження пам’яток культурної спадщини, які перебувають у державній власності.

Суд визнав незаконними та скасував рішення виконкому Канівської міськради, свідоцтво про право власності на будівлю за УПЦ МП, а також скасував державну реєстрацію речового права на об’єкт культурної спадщини національного значення.

Орієнтовна вартість будівлі Успенського собору становить понад 8,5 млн₴

Наразі позовну заяву окружної прокуратури в інтересах Міністерства культури та інформаційної політики України до виконкому Канівської міської ради і Київської митрополії УПЦ МП суд задовольнив.

Матеріали для позову підготовлено за інформацією Управління СБУ в Черкаській області.

«Аргумент»

Wiki
Newsletter