Квітень: події, гранти, вакансії у громадянському суспільстві (постійно оновлюється)

Квітень: події, гранти, вакансії у громадянському суспільстві (постійно оновлюється)

Події та курси

3 квітня — презентанція диджитал-інструменту «Місцеві інтереси» для виявлення конфліктів інтересу в депутатів і посадовців

Місце і час: ІА «Інтерфакс-Україна», 11:00.

Трансляція: ютуб-канал «Інтерфакс-Україна».

Організатори: ГО «Антикорупційний штаб», «Разом проти корупції».

Організатори розкажуть та покажуть, як працює портал «Місцеві інтереси» і поділяться кейсами — які конфлікти інтересів вже вдалось виявити аналітикам «Антикорупційного штабу».

Реєстрація медіа: на місці за редакційним посвідченням.

3 квітня — курс «Хамелеон. Уникнення полону та психологія виживання в полоні»

Організатори: Prometheus, Центр готовності цивільних Фонду Сергія Притули.

Автор курсу: доктор філософії, викладач, полковник Віталій Апальков.

Слухачі 8 модулів курсу матимуть можливість дізнатися про правила адаптаційної (мімікрійної) поведінки, набути навички виживання в найнебезпечніших умовах, засвоїти стратегії розрізнення оманливої поведінки співрозмовника та реагування на неї, ознайомитися з психологічними методами подолання випробувань полону та успішного повернення додому.

Реєстрація: від 14 років, за посиланням.

5 квітня — конференція проєкту «Мрії в дії»

Час: 10:00—18:00.

Організатор: Національна мережа розвитку локальної філантропії.

У рамках проєкту 20 українкам допомогли розвинути їхній соціальний бізнес чи створити його з нуля через фінансову, менторську та експертну підтримку. Відбудуться тренінги, а також «відкритий день» для демонстрації продуктів та послуг соціальних підприємств, аби керівниці отримали зворотній зв’язок від експертів.

Акредитація для медіа: реєстраційна форма. Точне місце проведення повідомдять після підтвердження відвідування.

Контакт для додаткових запитань: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

5 квітня — пресконференція «Аналіз порушень прав людини в окупованому Криму за І квартал 2024 року»

Місце і час: Український кризовий медіацентр, 14:30.

Організатор: Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ).

Трансляція: фейсбук-сторінка КРЦ.

Представлять аналіз незаконних дій окупаційної влади Криму, порушень права на життя, свободу, безпеку та особисту недоторканність (обшуки, затримання, допити, арешти тощо), порушень основних свобод (порушення права на справедливий суд, найвищий досяжний рівень фізичного та психічного здоров’я (незаконні етапування тощо). Спікери також представлять аналіз порушень прав людини у Херсонській та Запорізькій областях.

Контакти для додаткових запитань: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., 0673437454.

6 квітня — виставка та донація крові в межах проєкту «Розквітай»

Час і місце: 10:00—13:00, Львів, ТРЦ «Forum».

Організатор: Донор Ua.

Можна долучитися до донації крові, а також відвідати виставку портретів донорів крові, доповнених їхніми історіями.

Реєстрація обов’язкова у застосунку.

До 7 квітня — реєстрація на Практикум з волонтерського менеджменту

Місце і час: Київ, 12—14 квітня.

Організатор: Українська волонтерська служба.

Мета навчальної програми — надати знання та навички, які дозволяють будувати ефективні команди волонтерів та координувати їхню діяльність, водночас досягаючи цілей проєкту чи організації.

Реєстраційна форма.

До 19 квітня — реєстрація на «Школу з прав людини в умовах війни»

Організатор: Освітній дім прав людини — Чернігів.

Учасники: громадські активісти.

Час: 27 квітня (день заїзду) — 2 травня 2024 року.

Участь у Школі допоможе отримати чи поглибити базову підготовку з прав людини. У програмі — філософія та концепції прав людини, система захисту прав людини на національному та міжнародному рівнях, як вона працює в умовах війни, громадські дії на захист прав людини в умовах війни. Під час тренінгу задіють активні та інтерактивні методи навчання. Відберуть 25 учасників.

Форма для подання заявки.

22 квітня — нетворкінг для партнерств «Зустріч для змін»

Місце і час: Полтава, 10:00—19:00.

Організатор: Національна мережа розвитку локальної філантропії.

«Зустріч для змін» (Meeting for Change) — нетворкінгова подія, покликана збільшити кількість рівноправних партнерств між міжнародними організаціями та локальними українськими НУО. Запрошують організації, які працюють у Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях.

Реєстраційна форма.

Акредитація для медіа: форма.

Контакт для додаткових запитань: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

25—27 квітня — тренінг «Нове медійне законодавство та преса»

Місце: Вінниця.

Організатор: Платформа прав людини.

Учасники: журналісти друкованих медіа з усіх областей України.

На тренінгу розкажуть про нове медійне законодавство, його виклики, реєстрацію друкованих та онлайн-медіа, обмеження та інші обов’язки, відповідальність, механізм співрегулювання в медіа і перевірки медіа Нацрадою з питань телебачення та радіомовлення.

Реєстрація.

Гранти та конкурси

До 8 квітня — додатковий конкурс грантів у межах проєкту «З.Н.А.М.И»

Організатор: громадська спілка «Ліга Сильних».

Мета: посилити голос жінок з досвідом переміщення та інвалідності в процесах прийняття рішень.

Кошти в рамках грантового конкурсу можуть отримати організації, що хочуть реалізувати адвокаційні кампанії на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій.

Речинець подачі заявок: 18:00, 8 квітня 2024 року.

Шаблони документів за посиланням.

До 10 квітня — конкурс на найкраще висвітлення теми відновлення України та євроінтеграції

Організатор: ІСАР «Єднання».

Приз: 940 євро.

Мета: підтримати та стимулювати якісне та об’єктивне висвітлення журналістами теми відновлення України та процесу її євроінтеграції.

Учасники: журналісти, чиї матеріали були розміщені у всеукраїнських, регіональних і місцевих ЗМІ всіх типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) і форм власності (державної, комунальної, приватної).

Номінації конкурсу: Найкращий аналітичний матеріал «Зміни у фокусі», Найкращий репортаж «Об’єктивний погляд», Найкращий інформаційно-аналітичний блок «Візуалізація перетворень», Найкращий матеріал молодого журналіста «Молода акула», Спеціальна номінація «Громадський вплив». Більше інформації про конкурс, вимоги до робіт та зразки заяви на участь у конкурсі можна знайти тут.

Речинець прийому заявок: 12:00, 10 квітня 2024 року.

До 14 квітня — набір на освітню програму «Сила жінок»

Організатор / донори, партнери: ГО «Інститут партнерства та сталого розвитку» / «ООН Жінки в Україні», Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE), національний проєкт «Дія.Бізнес».

Мета: розвиток компетенцій і згуртування жінок з різних сфер задля вирішення нагальних гуманітарних викликів у громадах, посилення впливу жінок на процеси планування та відновлення.

Учасниці: активістки та громадські діячки, представниці органів місцевого самоврядування, соціально відповідальні підприємиці (із фокусом на тих, які мають статус ВПО або займаються виробництвом товарів першої необхідності).

Загальний обсяг фінансування проєктів: 5,7 млн₴

У результаті відбору експертну, навчальну чи фінансову допомогу отримають 150 жінок, 50 гуманітарних ініціатив учасниць і 50 жінок-підприємиць.

Подання заявки.

До 8 липня — збір анкет на Національну вчительську премію

Організатор: ГО «Освіторія».

Учасники: педагоги, які зробили видатний внесок у професію, учнів і суспільство, чия професійна майстерність потребує гідного визнання.

Приз: 1 млн грн на власний освітній проєкт, участь у Світовій премії.

У 2024 році Global Teacher Prize Ukraine повернулася до формату професійної відзнаки. Також відзначать педагогів у кількох окремих номінаціях, як от молодий учитель, учитель-новатор, вибір українців та інших. Заповнити заявку може сам учитель або його можуть номінувати друзі, колеги, учні чи їхні. Головного переможця визначатимуть кілька експертних груп у чотири етапи, а його ім’я стане відомим під час церемонії нагородження 5 жовтня.

Вакансії

До 5 квітня — новинар, Transparency International Ukraine

Transparency International Ukraine є акредитованим представником глобальної антикорупційної неурядової організації Transparency International, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: знизити рівень корупції в Україні.

До 7 квітня — Head of Communications, Lviv Media Forum

Львівський медіафорум є учасником Global Forum for Media Development. Це найбільша світова спільнота організацій з розвитку медіа й підтримки журналістики.

До 8 квітня — контент-менеджер / адміністратор сайту, адміністратор телеграм-каналу, «Повернись живим»

«Повернись живим» — це благодійний фонд компетентної допомоги армії, а також громадська організація, яка займається аналітикою у секторі безпеки та оборони, реалізує проєкти з реабілітації ветеранів через спорт.

До 10 квітня — комунікаційний менеджер, Фонд Східна Європа (ФСЄ)

ФСЄ — українська благодійна неприбуткова організація в Києві. Місія — трансформувати Україну в державу, що служить людям. Із 2008 року ФСЄ інвестував більш як 30 мільйонів доларів у проєкти розвитку, 7 мільйонів було видано як 400 грантів локальним неприбутковим організаціям. ФСЄ втілює програми з економічного та соціального розвитку за підтримки міжнародних донорів, органів місцевого самоврядування, українських та міжнародних компаній, що мають представництва в Україні.

До 11 квітня — SMM-менеджер, Українська волонтерська служба (УВС)

УВС — громадська організація, місією якої є розвиток культури волонтерства та взаємодопомоги в Україні. За 2023 рік масштабувалися більше ніж удвічі.

До 14 квітня — контент-менеджер, Inscience

Inscience — це організація, яка популяризує науку і доказову медицину та підвищує їхню цінність для суспільства, бізнесу та держави через науково-популярні проєкти. Роблять українських вчених та лікарів/ок видимими та сприяють розвитку критичного мислення через просування наукового підходу до пізнання світу.

До 18 квітня — SMM-менеджер, Cedos

Cedos — це незалежний аналітичний центр і спільнота, що працює над питаннями соціального розвитку з 2010 року. Мета — пошук системних причин соціальних проблем і варіантів їхнього вирішення.

До 18 квітня — регіональний координатор в Івано-Франківську, «Ліга сильних»

«Ліга Сильних» — громадська спілка, яка обʼєднує організації задля гідного життя кожної людини з інвалідністю.

До 20 квітня — контент-менеджер, #stop_sexтинг

#stop_sexтинг — український освітній проєкт щодо безпеки дітей в інтернеті.

До 21 квітня — директор із комунікацій, «СпівДія»

СпівДія — благодійний фонд, що координує зусилля волонтерів, бізнесу, міжнародних фондів і держави спрямовані на розвиток самозарадності українців та зміни в країні.

До 21 квітня — комунікаційний менеджер, «Голоси дітей»

Фонд «Голоси дітей» допомагає дітям і сімʼям, які постраждали від війни з 2015 року. Ключове завдання — допомогти дитині впоратися з тим, що відбувається навколо, та розвиватись. Місія: Жодна дитина в Україні не повинна залишитися наодинці з травмою війни.

До 27 квітня — менеджер з комунікацій, «Освіторія»

«Освіторія» — це громадська спілка, яка допомагає реформувати та розвивати шкільну освіту в Україні. Зараз прагнуть зробити все, аби 7 мільйонів дітей, що постраждали від війни, відновили навчання.

До 1 травня — керівник комунікацій, комунікаційник / SMM-спеціаліст, UkraineWorld

ГО «Інтерньюз-Україна» працює в сфері медіа та комунікацій в Україні з 1996 р. Місія організації полягає в утвердженні європейських цінностей в Україні через становлення успішних медіа. Робота організації спрямована на розвиток незалежних і плюралістичних ЗМІ в Україні, підвищення стандартів роботи журналістів, удосконалення законодавчої бази, що регулює відносини в сфері медіа, розвиток демократії та основ громадянська ого суспільства, розвиток нових медіа, налагодження ефективної взаємодії між ЗМІ, громадськими організаціями та владою.

Потрібні волонтери

До 14 квітня — замовники послуг і ментори для студентів курсу «Career Hub Pro: фриланс для молоді з інвалідністю 4.0»

Центр «Розвиток КСВ» пропонує долучитися до ініціативи, підтримавши молодь з інвалідністю на їхньому старті роботи на фрилансі та отримати якісний контент для власних проєктів. Замовити можна послуги з копірайтингу, графічного дизайну та / чи відеомонтажу. Щоб долучитися до програми, потрібно до 14 квітня заповнити форму за посиланням. Також можна допомогти як ментор і супроводжувати під час практики на період з 3 по 17 травня. Форма для менторів за посиланням.

Волонтери для допомоги військовим

Підтримку різних фахівців шукають 3-тя штурмова бригада, фонд Інтернаціонального Легіону.

Волонтер у команду моніторингу «ЄТривога»

«ЄТривога» — це проєкт, який вже понад два роки активно підтримує безпеку в Україні, інформуючи користувачів додатка про повітряні тривоги, артобстріли, відбої, вибухи та заплановані підриви у їхніх містах та областях.

Автор статей для сайту про астрономію

NUAAR (New UA Astronomy Renaissance) — це волонтерська команда з 20 ініціативних крейзі-астрономів та людей різних професій, заснована півроку тому. Нашою місією є відновлення української астрономії і зокрема покращення астрономічної науки та освіти в Україні. Команда NUAAR у пошуках вмотивованого, відповідального, ініціативного та креативного автора статей для сайту.

SММ-волонтерство в інклюзивній ГО, що допомагає нечуючим українцям

ГО «Сурдо Школа» має місію створити безбар’єрне та інклюзивне суспільства в Україні, де всі люди рівні — незалежно від наявності в них порушень слуху.

Медійники в команду digital-журналу New Chronicle

New Chronicle — це україномовний digital-журнал, який надихає та повідомляє аудиторію, зосереджуючись на важливих подіях у світі політики, збагачуючи історичну свідомість та аналізуючи актуальні новини.

Автор колонок у проєкт «ШоТам»

ШоТам — це медіапроєкт ГО «Криголам», який не має жодного відношення до політичних сил чи олігархів. ШоТам шукає науковців, волонтерів, підприємців, представників історичних та культурних ініціатив, громадських організацій та інших проєктів, які готові поділитися своїм досвідом, історіями та ініціативами.

Шкільний урок волонтерства

Локація: вся Україна; офлайн / онлайн.

Це ініціатива Української волонтерської служби спільно з Рухом JuniorS, покликана надихнути підлітків 8—11 класів займатися волонтерською діяльністю. Формат проведення: тривалість 45 хв. План уроку, посібник, презентація та роздаткові матеріали надаються після реєстрації.

Волонтерство у психологічному медіа «Розумію»

Локація: дистанційно.

«Розумію» — це психологічний онлайн-проєкт, який покликаний пояснити життєві ситуації з точки зору психології за допомогою карикатур. Відкриті ролі для волонтерства: PR-стратег, копірайтер до сториз, фандрайзер, ведучий рилз, психолог / студент спеціальності «Психологія».

Більше запитів на Волонтерській платформі

Інші можливості

Чат-бот для підтримки неурядових організацій Української волонтерської служби

Допомагає: знайти волонтерів, отримати консультацію чи поширити інформацію про свою ініціативу.

Щоб запропонувати подію, вакансію чи іншу можливість для публікації в цьому дайджесті, пишіть на адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. з темою листа «Можливості ОГС».

Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.

Долучитись

Wiki
Newsletter