«Росія розуміє лише мову сили»: Шимоніте закликала надати Україні зброю

Прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте (праворуч) та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль (ліворуч) прибули для виступу на спільній пресконференції у Вільнюсі, Литва, 5 квітня 2024 року

Прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте під час пресконференції з українським колегою Денисом Шмигалем у Вільнюсі 5 квітня заявила, що «Росія розуміє лише мову сили» та закликала всіх західних союзників демократичних країн «негайно надати всю зброю необхідну для якнайшвидшої перемоги ворога на полі бою».

Також вона повідомила, що Литва закупить для Збройних сил України FPV-безпілотники литовського виробництва.

«Литва незабаром закупить приблизно за 2 мільйони євро через Міністерство оборони близько трьох тисяч литовських безпілотників FPV, які мають прибути на фронт, сподіваюсь, цього року», – зауважила Шимоніте.

Крім того, країна виділить 15 мільйонів євро на програми реабілітації поранених українських військових.

У свою чергу Денис Шмигаль подякував Литві за чітку позицію стосовно блокування експорту до ЄС російської та білоруської агропродукції, а також за лідерство щодо санкційної політики.

«Сьогодні запропонували нову ініціативу – заборону авіатранзиту до Російської Федерації та Білорусі. Ця ініціатива покликана обмежити економічний потенціал агресора, а також посилити санкційний тиск на ворога», – зауважив Шмигаль.

Вчора прем’єр-міністр України відвідав з офіційним візитом Латвію. Прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня повідомила, що планує надіслати Україні дрони загальною вартістю мільйон євро. Також Шмигаль обговорив із президентом Естонії створення спільних з Україною оборонних підприємств.

Форум

Wiki
Newsletter