Саміт миру відбудеться в середині червня на швейцарському курорті – Swissinfo

Ініційований Україною Глобальний саміт миру відбудеться 15–16 червня на швейцарському курорті Бюрґеншток неподалік міста Люцерн, повідомило 10 квітня агентство Swissinfo з посиланням на уряд Швейцарії.

За повідомленням, цей захід «має на меті створити форум для діалогу на високому рівні щодо шляхів досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру для України відповідно до міжнародного права та Статуту ООН».

«Ми розраховуємо мати (на цьому заході – ред.) від 80 до 100 країн… це кількість країн, я вважаю, що зможуть принаймні спробувати змусити Росію до справедливого миру», – говорив про майбутній саміт президент України Володимир Зеленський 6 квітня.

Швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung писала, що президент США Джо Байден, який планує взяти участь у саміті «Групи семи» в Італії 13–15 червня, може бути присутнім на Глобальному саміті миру.

15 січня під час візиту до Швейцарії президент Володимир Зеленський заявив, що дві держави розпочинають підготовку до проведення саміту на рівні лідерів. Згодом Швейцарія звернулася до Китаю із пропозицією взяти участь у цьому заході.

Форум

Wiki
Newsletter