Зеленський: ситуація на польському кордоні «вийшла за межі економіки та моралі»

Українська кукурудза висипана з вагонів у селі Котомеж, Куявсько-Поморське воєводство, Польща, 25 лютого 2024 року

Україна та Польща мають знайти рішення для розблокування кордону , адже ситуація, яка там склалася, «вийшла за межі економіки та моралі», сказав президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

«Просто неможливо пояснити, як складнощі країни, що стікає кров’ю, можна використовувати у внутрішній політичній боротьбі», – наголосив Зеленський.

Водночас президент вважає, що Україна «пройде й ці випробування».

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Упродовж місяця вони планують блокувати всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

За час протесту польських фермерів сталися щонайменше чотири випадки розсипання українського збіжжя.

Акції фермерів зі схожими вимогами також тривають в інших країнах Європи.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що питання деблокування кордону з Польщею має бути вирішене до 28 березня, інакше Україна залишає за собою право застосовувати дзеркальні заходи на пунктах пропуску.

Форум

Wiki
Newsletter