В громаді під Києвом заборонили нести на кладовища штучні квіти

Picture

Ірпінська громада хоче звільнити кладовища від пластикових квітів та вінків і тому було прийняте рішення на засіданні виконавчого комітету Ірпінської міської ради заборонити приносити такі квіти, повідомляє Інформаційне агентство ITV.

«Це — важливо для екології та довкілля нашої громади», — наголосила начальниця КП «Управління благоустрою міста» Катерина Пасюк.

Це не вперше на Київщині намагаються обмежити використання штучних квітів на кладовищах напередодні Великодня і Поминальних днів. Проблема набула такого масштабу, що українці навіть зверталися до Президента з Петицією про заборону продажу та розміщення на кладовищах пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику.

Штучні «прикраси», потрапляючи на сміттєзвалища, розкладатимуться протягом тривалого періоду часу. Крім того, хімічні речовини, які виділяються при розкладанні пластику потрапляють у підземні води. В наших реаліях, штучні квіти та вінки або палять, або вивозять на сміттєвий полігон. В обох випадках — це небезпека як для людей, так і для довкілля.

До цього «екологічно» руху у минулі роки також долучалися священники ПЦУ та УГКЦ. Вони радили вшановувати мертвих без шкоди для живих. І навіть створили мотиваційний ролик про те, чим небезпечна пластикова атрибутика.

Підготувала: Ніна Петрович

Wiki
Newsletter