Суд зобов’язав прокуратуру відкрити справу щодо власників «Епіцентру» за фактами з розслідування «Схем»

Олександр та Галина Гереги

Печерський районний суд Києва 3 квітня зобов’язав Офіс генерального прокурора (ОГП) внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею «колабораційна діяльність» через скаргу партії «Народовладдя».

Партійці просили відкрити справу за фактами з розслідування «Схем» (Радіо Свобода), у якому йшлося про те, що власники мережі «Епіцентр» – народний депутат Олександр Герега та його дружина Галина – з 2014 року і до кінця липня 2022 року щомісячно виплачували заробітну плату управителю колишніх «Епіцентрів» на окупованій Донеччині Геннадію Гальчуку, який нині є депутатом від прокремлівської партії «Єдина Росія».

Документ наданий головою партії «Народовладдя» Юрієм Левченком

Документ наданий головою партії «Народовладдя» Юрієм Левченком

27 жовтня 2023 року партійці надіслали до Служби безпеки України заяву про «вчинення власниками мережі «Епіцентр» Олександром та Галиною Герегою кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 та ч.4 статті 111-1 Кримінального кодексу України» (колабораційна діяльність – провадження господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території).

СБУ передали заяву від «Народовладдя» в Офіс генпрокурора, звідки надійшла відповідь про те, що документ «не містить об’єктивних фактичних даних, які б достовірно свідчили про наявність ознак кримінальних правопорушень», тому «підстав для внесення відомостей до ЄРДР немає».

У січні 2024 року голова партії «Народовладдя», народний депутат восьмого скликання Юрій Левченко звернувся зі скаргою до суду на бездіяльність працівників Офісу генпрокурора з вимогою відкрити кримінальне провадження.

«Схеми» звернулись до ОГП за коментарем, редакція очікує на відповідь.

У розслідуванні «Був «Епіцентр» – став «Галактика», чи справді Гереги втратили контроль над гіпермаркетами на окупованій Донеччині?» журналісти розповіли про те, що компанії «Епіцентр» і «Нова лінія», якими володіють народний депутат України Олександр Герега та його дружина Галина Герега, з 2014 року і до кінця липня 2022 року щомісяця виплачували зарплату Геннадію Гальчуку – колишньому директорові гіпермаркету «Епіцентр» у Макіївці, який після 2014 року залишився на окупованій частині Донеччини і продовжив управляти створеною замість «Епіцентрів» мережею «Галактика» (зареєстрована за правилами підконтрольних Росії адміністрацій).

Редакція спрямувала запит до головного офісу «Епіцентру» на початку жовтня 2023 року, але відповіді й досі не отримала.

Пізніше у коментарі, переданому виданню Forbes, Олександр Герега заявив, що вони «повністю втратили контроль за своїми торговими об’єктами, розташованими на окупованих територіях Донеччини та Луганщини».

Instagram

Google News

Facebook

Форум

Wiki
Newsletter