Владна партія Грузії повторно зареєструвала законопроєкт про «іноагентів»

Владна партія «Грузинська мрія» на засіданні бюро парламенту Грузії повторно представила та зареєструвала законопроєкт про «іноземних агентів», повідомляє телеканал Mtavari.

Юридичний комітет парламенту розгляне законопроєкт 12 квітня. Як зазначає телеканал, засідання бюро парламенту, де «Грузинська мрія» має більшість, відбулося на тлі протестів проти повторного розгляду ініціативи.

Видання Paper Kartul повідомляло, що до будівлі парламенту прийшли близько 150 людей, які виступили проти законопроєкту «Про іноземних агентів». Учасники акції тримали плакати з написами «Ми обираємо Європу, а не Росію», прапори Грузії та Євросоюзу, а також кричали: «Ні російському закону».

Виконавчий секретар «Грузинської мрії» Мамука Мдінарадзе анонсував повторне внесення законопроєкту про «іноагентів» 3 квітня. За його словами, ініціативу буде внесено з таким же текстом, що й проєкт закону, який був відкликаний навесні 2023 року після протестів.

Першу версію законопроєкту парламент Грузії ухвалив у березні 2023 року. Після цього в Тбілісі розпочалися масові протести, які поліція намагалася жорстко розганяти. Законопроєкт засудили США та Євросоюз, а російські журналісти, активісти, музиканти та громадські діячі, оголошені мінстерством юстиції РФ «іноагентами», звернулися до грузинського парламенту з проханням не ухвалювати закон. Через два дні законопроєкт був відкликаний через «розбіжності у суспільстві».

Форум

Wiki
Newsletter