Суд зобов’язав УПЦ (МП) повернути у державну власність стародавній собор у Каневі

У 1861 році в Успенському соборі служили панахиду по Тарасу Шевченку після привезення труни з його тілом до Канева. На фото пам’ятник Шевченку на Тарасовій горі в Каневі, Черкащина

Суд зобов’язав Київську митрополію Української православної церкви (Московського патріархату) повернути в державну власність Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття у Каневі Черкаської області, повідомляє Офіс генерального прокурора.

Вказано, що виконавчий комітет Канівської міської ради у 2003 році надав дозвіл Українській православній церкві (МП) оформити право власності на пам’ятку архітектури. Це стало підставою для реєстрації права колективної власності.

«Прокурори у суді довели незаконність передачі будівлі Успенського собору. Адже законодавством встановлено пряму заборону відчуження пам’яток культурної спадщини, які перебувають у державній власності. Суд визнав незаконними та скасував рішення виконкому Канівської міськради, свідоцтво про право власності на будівлю за УПЦ (МП), а також скасував державну реєстрацію речового права», – йдеться у повідомленні.

Успенський собор – стародавній храм часів України-Русі, побудований у 1144 році князем Всеволодом Ольговичем. Він є об’єктом культурної спадщини національного значення. У 1861 році у соборі служили панахиду по Тарасу Шевченку після привезення труни з його тілом до Канева.

Після остаточної реставрації 1993 року собор передали релігійній громаді Української православної церкви (Московського патріархату).

УПЦ (МП) – одна із двох найбільших православних релігійних організацій України поряд із автокефальною Православною церквою України (ПЦУ). Після початку повномасштабної російської агресії УПЦ (МП) заявила про «незалежність» від Московського патріархату, проте цю незалежність не оформлено юридично.

У минулому році українські суди ухвалили низку вироків священникам УПЦ (МП). У серпні суд у Вінниці вперше засудив чинного главу Тульчинської єпархії УПЦ (МП) митрополита Йонатана (Анатолія Єлецьких) до п’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна за звинуваченням у виправданні російської агресії в Україні.

Форум

Wiki
Newsletter