«Критично важливе» – Зеленський розповів Джонсону про ухвалення допомоги Україні

Білий дім продовжує закликати спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона (на фото) винести законопроєкт про допомогу Україні на розгляд

Президент України Володимир Зеленський 28 березня провів телефонну розмову зі спікером Палати представників Конгресу США, республіканцем Майком Джонсоном , повідомив сам глава української держави в телеграм-каналі.

«Розповів про ситуацію на полі бою, зокрема, про стрімке посилення російського повітряного терору. Лише за минулий тиждень українські міста та громади зазнали ударів 190 ракетами, 140 «шахедами» та 700 КАБами. Виведена з ладу найбільша українська ГЕС. У цій ситуації швидке ухвалення Конгресом допомоги для України критично важливе. Ми усвідомлюємо, що в Палаті представників є різні позиції щодо того, як це зробити, але головне – щоб питання допомоги Україні залишалося чинником об’єднання», – написав за підсумками розмови президент України.

За словами Зеленського, сторони також «обговорили необхідність якнайшвидшого перекриття джерел, з яких Росія фінансує свою війну, та використання заморожених російських активів на користь України».

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.

Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Спікер Палати представників Майк Джонсон відкидає схвалений Сенатом 13 лютого законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію, що зʼявилася в Палаті представників».

20 березня Майк Джонсон заявляв, що до пакета допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом. Однак після 22 березня у засіданнях Палати представників почалася двотижнева перерва, тож до законопроєкту про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США законодавці, найімовірніше, перейдуть після 8 квітня.

Розподіл допомоги на 60 мільярдів доларів, якого очікує Україна

Форум

Wiki
Newsletter