У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат

Випуск автомобільного бензину в Росії різко скоротився, показали нові дані Росстату. За тиждень із 18 по 24 березня було вироблено на 7,4% менше, ніж за попередній.

Якщо порівнювати показники з тим же за тижнем 2023 року, то зниження ще значніше — 14,25%, підрахував The Insider.

Усього за ці дні було вироблено 754,6 тисяч тонн бензину.

Виробництво дизельного палива того ж тижня склало 1648,1 тисяч тонн, тобто на 6,8% менше, ніж за цей же тиждень 2023 року.

Все це може бути наслідком атак безпілотників на нафтопереробні заводи (НПЗ) у Росії. У березні атакували такі важливі об’єкти, як Рязанський НПЗ «Роснефти» і завод «Лукойлу» в Кстові. Обидва входять до топ-10 найбільших НПЗ Росії та постачають бензином Москву. Вони пошкоджені установки первинної переробки нафти; скільки триватиме ремонт, не повідомлялося. Також були атаковані Слов’янський НПЗ у Краснодарському краї, Сизранський та Куйбишевський НПЗ у Самарській області.

Усього з початку року було атаковано 15 НПЗ у 10 регіонах Росії. Їхня загальна переробна потужність — 192 млн тонн нафти на рік.

Виробництво бензину з початку року до 24 березня скоротилося на 1,5%, а дизеля — на 3%.

Це вже спричинило зростання цін виробників. Бензин подорожчав на 51,1%, порівняно з цінами лютого 2023 року. Роздрібні ціни у своїй не зросли.

Про те, що на фронті трапляються перебої із бензином, пишуть проросійські Telegram-канали. Однак такі повідомлення поки що характеризують швидше роботу логістичних систем армії вторгнення, ніж НПЗ. Російські збройні сили споживають у середньому 2–4 млн. тонн бензину, дизеля та авіагасу в сукупності на рік. Це 1,5-3% від виробництва пального та 2-5% від його споживання на внутрішньому ринку, за підрахунками The Insider. Окремо дизельного палива російська армія в Україні споживає 6% всього випуску, оцінював S&P.

Зображення вгорі: палає вражений російський НПЗ. Знімок екрану з відео

«Аргумент»

Wiki
Newsletter