Глава "Нафтогазу" задекларував космічну зарплату. Навіть прем’єр отримує у 10 разів менше

Глава

Глава "Нафтогазу" задекларував космічну зарплату. Навіть прем’єр отримує у 10 разів менше

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль отримує зарплату у 22 рази меншу, ніж глава "Нафтогазу" Олексій Чернишов. Шмигаль задекларував зарплату у розмірі 81 237₴ Тоді як голова "Нафтогазу" отримує 1,7 млн грн на місяць.

Як йдеться у матеріалі OBOZ.UA, прем’єр-міністр відповідає за економіку, соціальну, комунальну сферу, медицину й освіту країни. Під час війни від роботи уряду також залежить і забезпечення потреб військових. Саме Кабмін є акціонером національної компанії "Нафтогаз України".

Олексій Чернишов у 2019-му в середньому заробляв 26 тис. грн, працюючи міністром розвитку громад та територій. Багато роботи, відповідальності, уваги й мало грошей. Але незабаром Олексія Чернишова призначили головою "Нафтогазу". В декларації за 2023-й він показав середню місячну зарплату в розмірі 1 781 025₴ Це майже в 22 рази більше, ніж заробляє прем’єр-міністр.

Уряд також володіє і національною енергогенеруючою компанією "Енергоатом". Голова компанії Петро Котін минулого року в середньому отримував зарплату в розмірі 393 066₴ Міністр фінансів Сергій Марченко відповідає за фінансову стабільність усієї країни, знаходить кошти для фінансування бюджету, відповідає за рівень держборгу.

У своїй декларації за минулий рік міністр показав середню зарплату в 93,5 тис.₴ Цього року, згідно з даними дашбордів відомства, середня місячна зарплата керівництва Мінфіну склала 97,4 тис. грн (дані за січень).

Пересічний спеціаліст Мінфіну заробляє 38,4 тис. грн на місяць. Саме Мінфін володіє акціями державних банків, зокрема найбільших – ПриватБанку, Ощадбанку та Укргазбанку. Поки Марченко в середньому заробляє 93,5 тис. грн, Родіон Морозов, виконувач обов’язків голови Укргазбанку, отримує зарплату в 870 тис. (на руки після сплати податків – 683,3 тис. грн).

Один з найбільших банків – "Ощад" – у лютому заплатив своєму голові Сергію Наумову 1 млн 53 тис. 194₴ А його колега з "Привату" Герхард Бьош щомісяця заробляє 1,4 млн₴ Тобто голова банку, який належить Мінфіну, заробляє у 15,3 рази більше, ніж сам міністр.

Wiki
Newsletter