Співзасновник "95 Кварталу" Борис Шефір переїхав у Німеччину та запропонував дружити з Росією

Співзасновник

Співзасновник "95 Кварталу" Борис Шефір переїхав у Німеччину та запропонував дружити з Росією

Співзасновник "Кварталу" та колишній бізнесовий партнер Зеленського Борис Шефір виїхав з дітьми до Німеччини. Він вважає, що у війні України з Росією переможця не буде, та виступає за дружбу між країнами.

Про це Борис Шефір розповів у розмові з Радіо Свобода.

Про російську мову та російську культуру в Україні

"Я розмовляю російською. Я люблю російську мову, російську культуру... Я не можу дивитися, як руйнують пам’ятники Пушкіну в країні. Для мене це дурість. Якби я був поруч (із Зеленським. – Ред.), я сказав би: давай це діло згортати і давай дружити. Але там зовсім інші установки.

Я знаю українську мову, прекрасно нею спілкуюся. Але моя рідна мова – російська, не за національною ознакою. Просто мене вчили російською мовою все життя. Батьки говорили. Тому цю мову кидати не збираюся. А те, що зараз твориться з російською, я вважаю неправильним.

У нас війна з Путіним, а не з Росією. Те, що там народ збожеволів, то це таке діло. Я не вважаю, що культура ділиться на національності. Це мій світогляд. А те, що сталося у нас – почали відкидати російську культуру – неправильно.

Я ж не сказав, що мені сьогоднішня Росія подобається. Мені подобається російська культура – це різні речі. Ви весь час плутаєте. Те, що зараз робиться в Росії, мені категорично не подобається. Але культура російська, письменники, композитори – мені подобаються".

Про дружбу з РФ

"Це було б прекрасно. Звісно-звісно, потрібно дружити знову. Взагалі, потрібно дружити з усіма, і з Росією в тому числі. Путін – не вічний, він здохне – і прийдуть нормальні люди. І з ними завжди можна…

Ну, по ідеї, ми ж усе життя жили разом. Ну, я принаймні. Я все життя прожив в Радянському Союзі. І ми прекрасно уживалися. Я сподіваюся, що в нас з Росією будуть прекрасні відносини, як тільки вони підлікуються від свого божевілля. Ми повинні обов’язково прийти і сказати: ні-ні, потрібно дружити.

Бачите, я не в потоці сьогоднішніх державних переконань, тому я не повинен там бути поруч. Я ще зіб’ю їм що-небудь. У них політика така, а в мене світогляд інший".

Про закінчення війни

"Я думаю, переможця не буде. Буде якась домовленість. Доведеться нам поступитися, прийдеться їм від чогось відмовитися.

Судячи з усього, світ нам не дуже поспішає допомагати. Якби допомагали, як треба, то так. А так – і санкції не діють, і боєприпаси дають через раз. У такий спосіб Росію не перемогти.

Тому доведеться піти на якийсь мир. Але я тут не вирішую. Я ніколи не вважав, що я повністю правий. Просто така моя думка. Думаю, доведеться про щось домовлятися. І хотілося б якось пошвидше".

Про відносини із Зеленським

"З президентом – ніяких. Два роки я з ним не зідзвонювався, не говорив. Він з іншими людьми зараз працює. Зі мною він не спілкується, не телефонує.Мої дзвінки туди залишаються без відповіді.

Тому ніяких відносин немає. Ну, і розумієте, я старший товариш щодо нього. Грубо кажучи, я брав участь у його становленні. Але зараз він слухає інших людей і робить трохи не те, що мені подобається. Таке він рішення ухвалив".

Wiki
Newsletter