Нацбанк України пом’якшує валютні обмеження: що зміниться з 1 грудня

Зміни Нацбанку стосуються громадян та бізнесу

Національний банк України знову легшив ряд валютних обмежень, які набудуть чинності з 1 грудня, повідомила прес-служба регулятора.

На цей раз Нацбанк анулював всі обмеження для банків та фінансових установ щодо обсягів готівкового продажу іноземної валюти населенню. Зазначається, що це сприятиме зменшенню відмінності між готівковим та безготівковим курсами.

Також розширено перелік послуг, для яких можна здійснювати транскордонні перекази громадянам, включаючи учасників бойових дій, які потребують лікування чи відновлення здоров’я за кордоном у зв’язку з війною росії проти України. Перелік доповнено супутніми послугами, пов’язаними з процесом лікування чи реабілітації в іноземних медичних закладах.

Додатково, НБУ дозволив оплату послуг, що необхідні для створення належних умов для навчання студентів за кордоном, таких як проживання, отримання візи, трансфери та інші витрати. Це включає оплату за харчування, страхування та медичні послуги.

Останнім кроком стало дозвіл Експортно-кредитному агентству (ЕКА) переказувати кошти за кордон для відшкодування витрат за страховими договорами, укладеними з іноземними страховими компаніями. Це рішення призначене для забезпечення можливості страхування ризиків під час збройної агресії Росії та підтримки сталого експорту через порти України.

Ці зміни є частиною серії пом’якшень валютних обмежень, які почали діяти з 29 серпня. Серед інших заходів, банки отримали дозвіл продавати безготівкову іноземну валюту населенню з щомісячним лімітом у 50 тисяч гривень в еквіваленті в одному банку. Також збільшено щомісячний ліміт на купівлю безготівкової іноземної валюти для населення до 200 тисяч гривень в еквіваленті з подальшим розміщенням на депозит.

Нагадаймо, 3 липня в НБУ оприлюднили дві постанови, в яких ідеться про нову процедуру поповнення карток. Зокрема, тепер для цього обов’язково потрібен телефон.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook!

Wiki
Newsletter