РФ ветувала проєкт резолюції Радбезу ООН щодо санкцій проти Північної Кореї

Читать на русском

РФ ветувала проєкт резолюції Радбезу ООН щодо санкцій проти Північної Кореї

РФ ветувала проєкт резолюції Радбезу ООН щодо санкцій проти Північної Кореї

Росія в четвер, 28 березня, наклала вето на резолюцію ООН, яка стосувалася продовження моніторингу санкцій проти Північної Кореї експертами ООН. Очільник МЗС України Дмитро Кулеба наголосив, що це рішення Росії фактично підтверджує співпрацю Москви з КНДР.

Про це він написав у своєму Twitter-акаунті. Агентство Associated Press повідомило, що на засіданні Ради Безпеки ООН, що налічує 15 членів, 13 країн підтримали резолюцію, Росія виступила проти, а Китай утримався.

Резолюція Ради Безпеки ООН, запропонована Сполученими Штатами, мала б продовжити мандат групи експертів ООН на ще один рік, але вето Росії завадить їхній роботі.

Перед голосуванням постійний представник Росії в ООН Василь Небензя звинуватив країни Заходу у спробах "задушити" Північну Корею, а також назвав санкції "неактуальними" та "відірваними від реальності" у стримуванні ядерної програми КНДР.

Дмитро Кулеба, коментуючи це рішення, заявив, що вето РФ у відношенні резолюції ООН свідчить про військове співробітництво між Москвою та Пхеньяном, що порушує санкції.

Він зазначив, що Росія єдина країна, яка наклала вето на проєкт резолюції Ради Безпеки ООН щодо комітету який стежить за санкціями, включаючи ембарго на поставки зброї, проти Північної Кореї.

"Це фактично явка з повинною. Москва більше не приховує військової співпраці з Північною Кореєю в отриманні зброї та боєприпасів у порушення санкцій, а також використання північнокорейської зброї у війні проти України" — наголосив Кулеба.

Міністр додав, що сьогоднішнє голосування показує, як незаконна присутність РФ у Раді Безпеки ООН ставить під загрозу глобальну безпеку.

"Ми закликаємо всі миролюбні країни рішуче засудити вето Росії та згуртуватися за Україну в боротьбі проти російської агресії та поширення терору та беззаконня у всьому світі" – резюмував він.

Wiki
Newsletter