В Україні підвищать зарплати: індексацію проведуть у 2024 році

Читать на русском

В Україні підвищать зарплати: індексацію проведуть у 2024 році

В Україні підвищать зарплати: індексацію проведуть у 2024 році

В Україні повернули зобов’язання щороку проводити індексацію заробітньої плати. У 2023 році дія такого правила була припинена, проте у 2024–му її відновили. Утім, українцям не доводиться розраховувати на різке підвищення окладів – обов’язковій індексації підлягають прибутки лише в межах прожиткового мінімуму.

Про це повідомляє бухгалтерка Любов Тимченко. Згідно із постановою №1078, ухваленою 17.07.23, індексацію заробітної плати зобов’язані проводити всі підприємства, установи та організації незалежно від форми власності. Невиконання цієї вимоги може призвести до фінансових та адміністративних штрафів.

Що передбачає індексація зарплати у 2024 році.

Індексацію заробітної плати працівників зобов’язані проводити всі установи, незалежно від форми власності, які використовують працю найманих працівників. Якщо роботодавець своєчасно не індексує зарплату співробітників, його можуть притягнути до відповідальності:

  • фінансової – штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожного працівника;
  • адміністративної – стягнення від 510 до 1 700 грн, а в разі повторного порушення протягом року – від 1 700 до 5 100 грн щодо:
  • неповнолітнього,
  • вагітної жінки,
  • батька-одинака,
  • батька, який виховує дитину до 14 років,
  • батька, який виховує дитину-інваліда.

Правила індексації зарплати у 2024 році.

Закон про Держбюджет, ухвалений у 2023 році, призупинив дію Закону про індексацію. Проте, ухвалений держбюджет – 2024 вже не передбачає призупинення дії цього Закону. Тобто, роботодавці знову повинні будуть індексувати заробітню плату своїм співробітникам. Індексація грошових доходів населення проводиться, коли індекс споживчих цін перевищив поріг 103%. Цей процес регулюється порядком проведення індексації грошових доходів населення.

На скільки проіндексують зарплати у 2024 році.

Індексація підлягають грошові доходи населення в межах прожиткового мінімуму. У 2024 році цей показник становить 3 028₴ Розрахувати індексацію зарплати можна за допомогою спеціального калькулятора. Наприклад, якщо взяти за базовий місяць січень 2017 року, то заробітна плата в розмірі 5 тис. грн буде проіндексована до 5 116₴

Індексація зарплати у 2024 році в Україні є важливою подією, яка вплине на фінансове становище громадян. Належна інформація та дотримання вимог законодавства є ключовими для успішного проходження цього процесу.

Wiki
Newsletter