Кулеба пояснив, що не так з ідеєю Столтенберга надати 100 мільярдів доларів Україні: "У нинішній моделі шансів нуль"

Кулеба пояснив, що не так з ідеєю Столтенберга надати 100 мільярдів доларів Україні:

Кулеба пояснив, що не так з ідеєю Столтенберга надати 100 мільярдів доларів Україні: "У нинішній моделі шансів нуль"

Ідея генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про створення багаторічного фонду для допомоги Україні в розмірі 100 млрд доларів нежиттєздатна за нинішньої моделі фінансування. Фінансове навантаження між країнами військового блоку потрібно розподілити відповідно до їхнього бюджету та можливостей.

Ініціативу Столтенберга прокоментував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. У Брюсселі (Бельгія) він провів 15 зустрічей із колегами у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу й узяв участь у засіданні Ради Україна-НАТО. Про це пише "Радіо Свобода".

Очільник МЗС зазначив: нині в Альянсі немає інструментів, щоби надати нашій країні таку суму.

"Зараз НАТО намагаються зібрати 500 мільйонів доларів на рік на пакет допомоги. Тобто в нинішній моделі фінансування – шансів у цієї ініціативи нуль, бо вони 500 мільйонів не можуть зібрати, а так їм треба буде 20 мільярдів збирати. В нинішній моделі. Але, якщо вдасться вирахувати форму участі кожного в обов’язковому порядку у фінансуванні, тоді ця ідея має право на існування і шанс на реалізацію", – пояснив міністр.

Столтенберг намагається знайти спосіб, щоб допомога Києву була не просто добровільною на двосторонній основі, а колективною.

"Тому що зараз ситуація яка – коли Єнс [Столтенбрег] каже, що 90% допомоги Україні йде з країн НАТО – це правда. А якщо взяти список країн НАТО, то ці дев’яносто відсотків розподіляються між ну дуже-дуже маленькою кількістю союзників. Тому він і каже: давайте по-чесному розподілимо, щоб усі системно зробили свій внесок відповідно до свого бюджету та своїх можливостей", – пояснив ситуацію Кулеба.

Wiki
Newsletter