Втрати РФ у березні знизилися – британська розвідка

Підбита російська бронетехніка біля міста Вугледару на Донеччині, листопад 2023 року

У березні середньодобова кількість російських втрат в Україні вбитими і пораненими знизилася на 74 особи до 913 осіб на день, заявили у британській розвідці.

«Зменшення втрат відповідає меншій кількості зареєстрованих атак за останній місяць. Зменшення російських наступальних операцій, швидше за все, відображає низку факторів: період відпочинку і переоснащення після захоплення Авдіївки і наміри зменшити кількість повідомлень про загиблих під час виборів у Росії», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому Міністерством оборони Великої Британії 7 квітня.

У розвідці зазначили, що від початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року російські війська щодня зазнавали в середньому 658 втрат.

«Щороку спостерігалося зростання середньодобової кількості втрат із 400 у 2022 році до 693 у 2023 році, і до 913 протягом першого кварталу 2024 року. Це збільшення відображає постійну залежність Росії від мас для підтримки тиску на українських фронтах», – йдеться в повідомленні.

Читайте також – Міноборони: українські військові у березні знищили найбільше артсистем РФ від початку вторгнення

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявлялось про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Міністр оборони США Ллойд Остін 19 березня заявив, що щонайменше 315 тисяч російських військовослужбовців були вбиті або поранені з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

24 лютого розвідка Великої Британії заявила, що вбитими й пораненими Росія, ймовірно, втратила приблизно 350 тисяч військових. Такі втрати – 350 тисяч – навів і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

Російські журналісти, які ведуть підрахунки на основі відкритих даних, станом на кінець березня встановили особи понад 49000 російських військових, що загинули від початку повномасштабної агресії Росії проти України. Реальна кількість загиблих може виявитися набагато вищою.

Форум

Wiki
Newsletter